Skip to main content

Нові штрафи в 2022 році за порушення ПДР України

Верховна Рада України підвищила штрафні санкції за порушення правил ПДР. У 2022 році мінімальний штраф становитиме 510 грн або 30 неоподатковуваних мінімумів.

Штраф за керування авто без посвідчення водія:
425 гривень — якщо прострочені права, або немає взагалі посвідчення водія;
3 400 гривень доведеться сплатити за керування чи передачу керування транспортним засобом особі без відповідних прав;
40 800 гривень — за повторне аналогічне порушення, вчинене протягом року і до того ж водій буде позбавлений права на керування транспортним засобом строком від 5 до 7 років. Можлива конфіскація транспортного засобу;
20 400 гривень — за неправомірну їзду, після позбавлення посвідчення водія.
Також піднімуться штрафи за водіння у нетверезому стані. Покарання становитиме 17 тис. грн плюс позбавлення прав на один рік та 34 тис. грн за повторне порушення. До того ж, якщо водій сяде вдруге п’яним за кермо, то у нього заберуть посвідчення водія на 3 роки. Далі водій може потрапити навіть за ґрати.Також в Україні можуть повернути бальну систему штрафів — подібна практика використовувалася з 2015 до 2020 року. Принцип досить простий: на початку року кожному водієві нараховувалося 150 балів, і за порушення ПДР щоразу списувалося по 50 балів. Якщо водій вичерпає ліміт, йому доведеться виплачувати штрафи. Наразі законопроєкт перебуває на стадії розробки.