Skip to main content

Нові штрафи в 2023 році за порушення ПДР України

У 2023 році на водіїв чекають нові штрафи та підвищення тарифів на чинні порушення правила дорожнього руху. З початку року набули чинності зміни у законодавстві, які вплинуть на тих, хто сідає за кермо автомобіля. Деякі штрафи стали вищими, а деякі правопорушення додалися до переліку. У цій статті ми розглянемо які взагалі штрафи для автомобілістів існують і чого очікувати у 2023 році.

Новий штраф за не заміну літньої гуми на зимову

У Верховній Раді запропонували законопроєкт, що передбачає штраф за це порушення. Поки що проєкт відправлено на доопрацювання.
Законопроєкт за номером 8369 передбачає обовязкову заміну літніх шин на зимові в період з 1 листопада до 31 березня. Якщо законопроєкт буде внесено, то у кодексі зявиться штраф 340 грн за порушення заміни літньої гуми на зимову.

Штраф за перевищення швидкості водіння

Найпопулярніше правопорушення із запровадженням камер автофіксації порушень. Наразі вже працює близько 128 камер у 20 містах. Також і в інших містах продовжують встановлювати камери, тож кількість продовжує зростати.
Водія, який перевищив допустиму швидкість на дорозі більш ніж на 20 км/год, але менш ніж на 50 км/год буде оштрафовано на 340 грн.
Якщо перевищення становитиме понад 50 км/год, то штраф становитиме 1700 грн.
Якщо виникне ДТП через перевищення швидкості, додатковий штраф буде у розмірі 1445 грн.

Немає поліса ОСЦПВ — який буде штраф?

Штраф за відсутність автоцивілки залишився незмінним — 425 грн. Таку суму також необхідно буде заплатити за відсутність реєстраційного номера.

Найпопулярніший штраф за порушення правил дорожнього руху ремінь безпеки

Нагадаємо, що пристібати ремінь мають усі учасники дорожнього руху в Україні. Але є винятки:
діти зростом до 145 см повинні перебувати в автокріслі під час руху автомобіля;
водій або пасажир з інвалідністю, які мають обмеження, що перешкоджають пристібанню;
водії та пасажири оперативних автомобілів.
Штраф за один непристебнутий пас безпеки в Україні складе 510 грн. Відповідно, якщо в автомобілі не пристебнуто 3 пасажири та 1 водій, то штраф становитиме 2550 грн. І найчастіше штраф виписується на водія.
Якщо авто потрапляє у ДТП, то штраф за не пристебнуті ремені може зрости до 8500 грн.